USG

USG lub inaczej ultrasonografia, to jedno z najpopularniejszych badań diagnostycznych. Obraz badania USG jest w stanie nam pokazać nasze narządy, a w przypadku przyszłych mam – płód.

Dodatkowo dzięki takiemu badaniu jesteśmy w stanie zauważyć wszystkie guzy, zmiany nowotworowe każdego rodzaju oraz wiele innych. Ultrasonografia może wykrywać zmiany w narządach od wielkości 0,1 mm.

Badanie to polega na wysyłaniu fal akustycznych o wysokiej częstotliwości, które są niesłyszalne dla ucha człowieka, dzięki czemu można w prosty sposób zobrazować wnętrze ludzkiego ciała. W bezbolesny sposób fale docierają do wnętrza ciała pacjenta i rozpraszają się w sposób nieszkodliwy dla ludzkich komórek. Ultradźwięki są odbijane przez każdy narząd inaczej, więc z łatwością można rozpoznać ich budowę. Obraz aktualnie sprawdzanego narządu jest wyeksponowany na monitorze podpiętym do ultrasonografu. W celu lepszego przewodzenia fal akustycznych, część ciała, która jest aktualnie badana, zostaje nasmarowana specjalistycznym żelem.

Ultrasonografia, to jedna z podstawowych metod badania, która towarzyszy kobietom będącym w ciąży. Dzięki USG lekarz może sprawdzić, w jaki sposób rozrasta się płód, czy występują jakieś nieprawidłowości, a także jest w stanie określić płeć przyszłego niemowlaka.

Niektóre narządy, które mogą być badane za pomocą USG:

  • Serce,
  • Wątroba,
  • Śledziona,
  • Tarczyca,
  • Nerki,
  • Stawy (np. skokowy).

Badanie dostępne w:


Cennik

NFZ

Badanie w ramach świadczeń NFZ

0 zł

Prywatnie

Badanie prywatne

od 80 zł

Dlaczego Euromedica?

120
Specjalistów
35
Poradni
20
Lat w branży
7
Placówek
Newsletter
Otrzymuj garść zdrowych informacji!
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane