Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Rehabilitacja

Rehabilitacja

Poradnia Rehabilitacyjna

W ramach NFZ:
Centrum Medyczne IKAR, ul. Ikara 4,
Infolinia: 56 46 50 600
 
Prywatnie: 
Centrum Medyczne IKAR, ul. Ikara 4,
Infolinia: 56 46 50 600
 

Rehabilitacja to proces, który ma spowodować poprawę kondycji oraz sprawności fizycznej.

Zajęcia tego typu mogą zostać zorganizowane zarówno w domu, jak i w warunkach szpitalnych, czy w specjalnych ośrodkach rehabilitacyjnych.

Rehabilitacja jest formą wsparcia, mająca częściowo lub całkowicie przywrócić do sprawności osoby niepełnosprawne fizyczne lub psychicznie. Formy są różne, zależne od przypadku danego pacjenta - np. zawał serca, udar mózgu, złamanie ręki, złamanie nogi lub inne schorzenia, czy choroby, z wyjścia których pomagają zabiegi przy współpracy z rehabilitantem.

Jakie wyróżnia się zabiegi podczas rehabilitacji?

 • balneoterapia - terapia przy pomocy kąpieli wodnych, zwykle w przystosowanych do tego ośrodkach i sanatoriach,
 • krioterapia - eliminowanie bólu leczeniem zimnem,
 • hydroterapia - terapia wodna, podczas której konkretne miejsce zostaje wystawione na działanie wody,
 • pole magnetyczne - eliminowanie dolegliwości bólowych przy pomocy pola magnetycznego. Stosuje się np. przy przebytych złamaniach, albo osobom, które cierpią na reumatyzm,
 • jonoforeza - terapia pobudzająca nerwy i łagodząca ból, dzięki bodźcom elektrycznym,
 • masaż - czynności wzmacniające stawy i rozluźniające mięśnie. Poprawiają również krążenie, a przy tym zmniejszają ból i napięcie,
 • kinezyterapia - to terapia leczenia ruchem, która ma korzystny wpływ na ogólne działania organizmu, również w sferze psychologicznej.

Rodzaje rehabilitacji

 • neurologiczna - stosowana u pacjentów po urazach, trwa zwykle kilka tygodni,
 • kardiologiczna - ma miejsce m.in. u chorych po zawale serca i trwa około miesiąca,
 • pulmonologiczna - związana z osobami, które mają problem z układem oddechowym,
 • specjalistyczna - rehabilitacje tego typu wymagają m.in. osoby niewidome oraz niedowidzące, niedosłyszące, z problemem mówienia, dzieci z wadami twarzoczaszki lub problemami psychomotorycznymi i kobiety po mastektomii.

Prócz typowo znanych zajęć fizykoterapii, czy leczenia ruchem - rehabilitant może przeprowadzać inne formy - terapię zajęciową, muzykoterapię, arteterapię i reedukację.

Fizjoterapia — Grudziądz

W naszym życiu zdarza się wiele sytuacji, w których uszkodzeniu ulegają mięśnie, stawy, a towarzyszący tym urazom ból uniemożliwia codzienne funkcjonowanie. Odpowiedzią na potrzeby Pacjentów zmagających się z różnorodnymi dolegliwościami jest fizjoterpia. Zaawansowane, rozbudowane metody pracy nad powrotem do pełnej lub znacznej sprawności pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty wspomagane są przez działanie wody, pola magnetycznego czy zimna. Sprawdź, co przygotowaliśmy w ramach fizjoterapii dla osób z Grudziądza.

Nowoczesna fizjoterapia w domu lub gabinetach ośrodków należących do Grupy Euromedica

Zajęcia w ramach fizjoterapii realizujemy na terenie Grudziądza. W zależności od rodzaju podjętych działań — możemy przeprowadzić je w domu Pacjenta lub jednym z ośrodków współpracujących z Grupą Euromedica. Wykwalifikowani fizjoterapeuci są do dyspozycji wszystkich, którzy myślą o powrocie do zdrowia z wykorzystaniem masaży, balneoterapii czy jonoforezy. W przypadku zainteresowani ofertą serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Rehabilitacja — Grudziądz

Bez względu na to, czy doznałeś urazu, kontuzji, czy po prostu masz problemy z układem mięśniowo-ruchowym, możesz zgłosić się do jednego z naszych gabinetów. Przyjmujemy osoby, które mają trudności z poruszaniem się, wymagają rehabilitacji albo po prostu chcą szybciej wrócić do pełnej sprawności po niefortunnym wypadku. Jesteśmy specjalistami z ogromnym doświadczeniem oraz wiedzą z zakresu skutecznych, a przy tym bezpiecznych metod fizjoterapii. Wiemy, jak trudno jest samodzielnie wykonywać odpowiednie ćwiczenia zlecone przez specjalistę, dlatego chcemy być dla Ciebie pełnym wsparciem. Prowadzimy rehabilitację nie tylko w gabinetach do tego przeznaczonych, ale również dojeżdżamy do domów naszych Pacjentów. Działamy w okolicy Grudziądza, dlatego, jeśli jesteś z okolic miasta, śmiało możesz się z nami skontaktować. Chętnie ustalimy dogodny dla Ciebie termin pierwszego spotkania i to Ty wybierzesz, gdzie ono się odbędzie — w domu czy w ośrodku współpracującym z Grupą Euromedica. Zapraszamy!

Dlaczego Euromedica?

120
Specjalistów
35
Poradni
20
Lat w branży
8
Placówek