Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Unia Europejska

Holter EKG

Monitorowanie EKG metodą Holtera pomaga wykryć wszelkiego rodzaju zaburzenia rytmu serca. Badanie polega na 24-godzinnym rejestrowaniu pracy naszego najważniejszego organu.

W Polsce choroby układu krążenia są bardzo częstym problemem, więc warto cyklicznie przeprowadzać to badanie.

Badanie EKG przy użyciu Holtera polega na założeniu przez pacjenta specjalnego urządzenia rejestrującego. Na przygotowaną przez lekarza lub pielęgniarkę skórę klatki piersiowej pacjenta umieszcza się elektrody, które są podłączone do urządzenia odpowiedzialnego za rejestrowanie pracy naszego serca - Holtera EKG (jest to niewielkie urządzenie kształtem zbliżone do pudełka).

Zależnie od zaleceń lekarza pacjent jest zobowiązany nosić urządzenie przez całą dobę lub w niektórych przypadkach dłużej. Dodatkowym elementem badania jest dzienniczek, który badany musi zapisywać wykonywane czynności lub ewentualne zaburzenia zdrowotne (np. bóle w klatce piersiowej, osłabienie) z zaznaczeniem godziny ich obecności.

W przeciwieństwie do zwykłego badania EKG, to z użyciem Holtera pozwala na zarejestrowanie wielogodzinnej czynności pracy serca, przy nieskrępowanej i całodobowej aktywności fizycznej pacjenta.

Po przeprowadzeniu zapisu w określonym przez lekarza czasie, Holter zostaje zdjęty, a następnie podłączony do komputera w celu zgrania zapisu EKG.

Badanie dostępne w:


Cennik

NFZ

Badanie w ramach świadczeń NFZ

0 ZŁ

Prywatnie

Badanie prywatne

OD 200 ZŁ