Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Zioła i ich wpływ na cukrzycę
14.11.2019

Zioła i ich wpływ na cukrzycę

Porozmawiajmy o ziołach i ich wpływie na choroby cywilizacyjne, np. cukrzycę, a zwłaszcza cukrzycę typu 2, czyli nabytą.

Kiedyś, nawet nie tak dawno temu, kuracje lekarskie opierały się na diecie, zmianie klimatu i często właśnie na ziołach. Mamy wokół siebie aptekę pełną preparatów, na które nie potrzeba recepty. Oczywiście, ktoś z Was powie: "same zioła nie wystarczą" i będzie mieć rację. Mogą być one doskonałym uzupełnieniem terapii insulinowej i "tabletek na cukier".

Morwa biała

Wielu z Was zna lub z pewnością słyszało o morwie białej. To zioło, które ostatnio wraca do łask wśród cukrzyków. Liście morwy, spożywane w formie herbaty, soku czy tabletek mają zdolność obniżenia poziomu glukozy we krwi.

Kozieradka pospolita

Następnym bardzo pożytecznym ziołem, który może być stosowany w cukrzycy jest kozieradka pospolita. Zwiększa ona wrażliwość naszych tkanek na insulinę i zmniejsza wchłanianie cukrów. Może ona też wspomóc nas w walce z insulinoopornością, ale o tym następnym razem.

Owocnia fasoli, rutwica lekarska, melon gorzki

W gotowych mieszankach możemy znaleźć owocnię fasoli. Będzie ona hamować rozpad insuliny.Na obniżenie poziomu cukru we krwi (glikemii) wpływa również rutwica lekarska, owoc jałowca. Ostatnio naukowcy prowadzą również badania nad wpływem na cukrzycę melona gorzkiego.

Szanowni Państwo, szukajmy ziół, stosujmy je, ale nie zapominajmy, że podstawą skutecznej terapii w dzisiejszych czasach jest stosowanie się do zaleceń lekarskich i stosowanie lekarstw. Zioła, natomiast, mogą być ich doskonałym uzupełnieniem.

 

 

Dlaczego Euromedica?

120
Specjalistów
35
Poradni
20
Lat w branży
8
Placówek