W odpowiedzi na Państwa prośby stworzyliśmy całkowicie nowy jedyny w swoim rodzaju, śmiemy twierdzić iż jedyny taki w kraju, formularz przystąpienia do przychodni podstawowej opieki zdrowotnej. Formularz wypełniamy online bez wychodzenia z domu, do wypełnienia wystarczy tylko tablet, telefon lub komputer z dostępem do internetu.

Jak wypełnić formularz?

Formularz znajduje się TUTAJ lub też możemy go znaleźć w zakładce STREFA PACJENTA / PRZYSTĄP

Po wprowadzeniu swoich danych osobowych wymaganych przez NFZ wybieramy z listy rozwijanej przychodnię (jedną z czterech) oraz w dalszych krokach lekarza, pielęgniarkę i położną. Na samym końcu w wyznaczonym do tego miejscu składamy swój podpis - dokonujemy tego za pomocą myszki, rysika lub palca. Następnie zatwierdzamy formularz - zatwierdzony możemy wysłać. Zostanie wysłany drogą elektroniczną do wybranej przychodni, gdzie obsługa wydrukuje deklarację po jej otrzymaniu, po czym zostanie ten fakt zgłoszony do NFZ.

Czy złożenie podpisu w taki sposób jest wiążące:

Na chwilę obecną NFZ dopuszcza składanie deklaracji wypełnionej przez pacjenta poza przychodnią i przesłanie jej w formie skanu lub tez zdjęcia do przychodni za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Zatem nasz nowy formularz jak najbardziej może być uważany za taki dokument.

Czy moje dane będą bezpieczne?

Oczywiście. Strona z formularzem jest częścią naszej strony posiada certyfikat SSL, a przesyłane dane są szyfrowane o czym świadczy zamknięta kłódka przy pasku adresu. Formularz też nie jest nigdzie cyfrowo zapisywany, leczy tylko przesyłany do wydrukowania i tak jest przechowywany - według obecnych zarządzeń MZ i NFZ.

 

Do Państwa dyspozycji w dalszym ciągu pozostają pozostałe opcje składania deklaracji:

  • możliwość pobrania z naszej strony deklaracji do tradycyjnego wypełnienia i złożenie jej w sposób tradycyjny poprzez przesłanie skanu lub zdjęcia używając naszego formularza kontaktowego;
  • złożenie deklaracji poprzez IKP;

Dlaczego Euromedica?

120
Specjalistów
35
Poradni
20
Lat w branży
7
Placówek
Newsletter
Otrzymuj garść zdrowych informacji!
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane