Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Seksuolog

Seksuolog

Poradnia Seksuologiczna

Prywatnie: 
ul. Mieszka I 7F/2A,
Rejestracja:  667 137 111
poradnia jest czynna od poniedziałku do czwartku
po uprzedniej rejestracji pod w/w numerem
 

Seksuolog to lekarz zajmujący się seksualną strefą życia ludzi. Do niego warto udać się na konsultacje, w przypadku problemów z erekcją, brakiem orgazmu, czy pochwicą.

Lekarz ten jest specjalistą z seksuologii - dziedzinie związanej z płciowym funkcjonowaniem człowieka, zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Ma wiedzę z kilku specjalizacji medycznych - ginekologii, urologii, czy psychiatrii, dlatego jego wskazówki mogą być cenne, np. przy rozpoczynaniu współżycia.

Seksuolog pomoże także w przypadku kłopotów z osiąganiem orgazmu, czy wzwodu, a także określi najlepsze postępowanie w zakresie zapobiegania ciąży i higieny intymnej. Problem z akceptowaniem swojej orientacji seksualnej, czy też określeniem tożsamości płciowej, również można rozwiązać u seksuologa.

Jakie problemy mogą sugerować wizytę u seksuologa?

  • zaburzenia erekcji - niepełna, zanikająca, brak,
  • problemy z wytryskiem - przedwczesny, opóźniony, brak,
  • problemy z popędem seksualnym - wzmożony, obniżony,
  • bolesne stosunki płciowe,
  • pochwica - niemożność odbywania stosunków płciowych,
  • brak orgazmu - anorgazmia, albo problemy w jego osiągnięciu,    
  • seksoholizm - uzależnienie od seksu,
  • kłopoty z orientacją seksualną - trudność lub brak akceptacji,
  • kłopoty z tożsamością płciową.

Do specjalisty powinny udać się osoby, które oceniają, że ich funkcjonowanie seksualne może być dalekie od ideału. Wiąże się to z przełamaniem stresu i wstydu, jednak konsultacje mogą zlikwidować negatywne skutki oraz przeżycia, polepszając funkcjonowanie całego organizmu, również w sferze mentalnej i psychicznej.

Podczas pierwszej wizyty seksuolog musi zebrać wszelkie potrzebne informacje na temat stanu życia erotycznego, stanu zdrowia, przebytych chorób, czy ogólnego funkcjonowania na co dzień. Niektóre schorzenia typu nadciśnienie i cukrzyca mogą mieć bowiem znaczny wpływ na jakość życia seksualnego. W przypadku wad, lekarz może zaproponować również badania narządów płciowych i ustalić dalszy tok działania.

Może się to wiązać z zaleceniem psychoterapii, przypisaniu leków (np. kuracji hormonalnej), czy też praktycznych zaleceń do życia codziennego.

Dlaczego Euromedica?

120
Specjalistów
35
Poradni
20
Lat w branży
8
Placówek